Ви ще не знаєте, що таке Академія Хана?
Тоді ми йдемо до вас!
Що спадає вам на думку, коли ви чуєте слово «хан»? Правитель? Вождь племені? Титул в стародавній Монголії? Зірка в сузір'ї Змієносця? Народ в Канаді? Адміністративна одиниця в Японії? 31 літера грузинської абетки?Місто на заході Німеччини?
А як щодо словосполучення «Академія Хана»? Незвично, правда? Відразу представляється щось, пов'язане зі сходом. Коли ми запитали у дітей, вони відповіли: «Щось арабське або турецьке...», «Можливо, мене там навчать, як стати справжнім ханом?».
«Ти пам'ятаєш, як усе починалося...»
Що таке Академія Хана ?
www.khanacademy.orgНасправді Академія Хана - це міжнародна освітня мережа. Її засновник і «гуру» Салман Хан почав з того, що колись пояснював матеріал шкільної програми своїм двоюрідним братам та сестрам і так захопився цією ідеєю, що з часом вирішив робити освітні відео та розміщувати результати своєї праці на каналі YouTube.
Це почалося в 2006 році. Відео були у відкритому доступі, та їх міг побачити хто завгодно. З часом ті, хто з ними ознайомилися, почали писати Салману листи подяки. В них говорилося: «Я думаю, за останні три тижні я дізнався про математику більше, ніж за чотири роки середньої школи», «Коли дивишся відео, тобі все стає зрозуміло», «Завдяки роликам Академії я здав купу тестів»...
І це надихнуло Салмана створювати все нові і нові відео. Вони неформальні, жартівливі, цікаві, ніби навчальний матеріал пояснює не вчитель, а старший брат. Можливо, в цьому і полягав головний його секрет?
Тому що через деякий час відео Салмана Хана почали дивитися тисячі людей з усього світу. Засновник компанії Microsoft Білл Гейтс сказав: «Те, що робить Хан - приголомшливо! Я вважаю його основоположником руху на підтримку використання технологій для того, щоб дозволити більшій кількості людей вчитися і перевіряти свій рівень знань. Це початок революції!».
Найважче пояснити найпростіші речі. Але Хану це вдалося зробити
Уроки Салмана Хана (а їх уже більше двох тисяч) невеликі, тривалістю від 5 до 15 хвилин. Вони присвячені різним предметам, темам і дисциплінам: алгебрі, арифметиці, геометрії, банківській справі, біології, фізиці, хімії, астрономії, економіці та фінансам, історії, статистиці та багатьом іншим. Тільки уявіть собі, це ціла бібліотека! Все будується від простого до складного, буквально від прикладу «двічі два - чотири» до університетського курсу вищої математики.
Навчання проходить у формі комп'ютерної гри - там є підказки, бали, рівні... Всі завдання розбиті на модулі. Ви можете побачити графік особистого прогресу, те, скільки відео ви подивилися, який ваш рівень знань з того чи іншого навчального предмету і наскільки він поліпшується, скільки часу ви присвятили перегляду відео та виконанню завдань. І є інша карта - для ваших батьків або наставників. На ній вони можуть подивитися, які теми з усього курсу ви пройшли і скільки часу цьому приділили. Найдивовижніше те, що по кожному із завдань відображаються всі проблеми і помилки, які ви допустили! Тому в будь-який час ви можете їх переглянути та проаналізувати. При цьому зробити це самостійно, не червоніючи перед усім класом біля дошки під час роботи над помилками.
Карта тем на сайті Академії Хана виглядає як зоряне небо. І ваші знання - це дійсно сузір'я, де є найяскравіші зірки, є ті, які ще не горять на небосхилі, але все можливо. Завдяки урокам Хана...
«... І залишається лише натиснути - ось так!»
Не дивно, що уроки та лекції Салмана так подобаються дітям, яким набридли монотонні голоси, які вони чують щодня. Тому вони сприймають Салмана скоріше як друга, ровесника. Дітвора завжди хоче пограти, нехай навіть з цифрами або трикутниками. Відео Хана присвячені якійсь одній маленькій проблемі, розв'язавши яку, учень може переходити до іншої, пов'язаної з нею. Матеріал постійно повторюється. Під час навчання кожен учень заробляє так звані «значки». У вас є можливість отримати «Метеорит», «Землю», «Місяць», «Сонце» і навіть «Чорну діру» (але останній значок дістається далеко не кожному, для того, щоб його заробити, треба проявити неабиякі здібності). Але мотивація спрацьовує!
Для того, щоб стати студентом Академії Хана, вам не потрібно здавати спеціальні вступні іспити, потрібно просто мати комп'ютер, Інтернет, екаунт в гуглі або в соціальній мережі «Facebook», і головне - бажання вчитися.
Матеріали Академії можна використовувати не тільки вдома, але і на уроці. Для цього у вчителя є спеціальний інструмент - графік, який показує прогрес кожного учня. Різними кольорами відображена робота в класі і вдома. І кожен учень при цьому може вчитися у своєму темпі.
Впевненими кроками, зі свіжими думками в нове життя...
За словами самого Хана, він хоче створити незалежну віртуальну школу, в якій зможуть навчатися всі, де можна буде підвищити свій рівень знань, послухати відгуки, отримати позначку, попрактикуватися... Салман хоче побудувати роботу таким чином, щоб кожен з учнів навчався в своєму темпі, а вчитель був би наставником.
Сучасні комп'ютерні технології зробили можливою ситуацію, коли Салман Хан створює повчальні відео в своєму будинку в Каліфорнії (США), їх потім дивляться люди з усього світу, у яких є комп'ютер і доступ до мережі Інтернет. «Що мене справді вражає, - це те, скільки листів я отримую з Близького Сходу, Латинської Америки, Ефіопії, Уганди. І це надихає мене робити по парі сотень відеороликів на рік», - ділиться Сал своїми враженнями.
Якщо ви володієте знаннями, дайте іншим запалити від них світильники
Поступово до Хана приєдналися інші молоді люди, які підхопили його ідею всесвітньої освітньої мережі в Інтернеті. Зараз до складу команди входять 46 учасників. Ближче познайомитися з ними ви можете на сайті Академії Хана.
Коли команда проекту Shcool Champion побачила відео Академії Хана, то вельми зацікавилася матеріалами, які пропонував Салман і вирішила перекладати відео п'ятьма мовами: українською, російською, китайською, французькою та німецькою. Тому тепер, перебуваючи на каналі, ви можете знайти відео з математики та переглянути їх на вищевказаних мовах.
Академія Хана доступна Україні!
Отже, Салман Хан подарував мільйонам людей у всьому світі такий простий спосіб навчання. А завдяки перекладам команди School Champion цей інструмент тепер став доступний і іншими мовами. Наразі зусилля нашої команди зосереджені на російській та українській версіях:
Російською мовою | Українською мовою | |
Офіційний канал YouTube | http://www.youtube.com/KhanAcademyRussian | http://www.youtube.com/KhanAcademyUkrainian |
---|---|---|
Розділ на сайті Khan Academy | https://ru.khanacademy.org | https://uk.khanacademy.org |
Російською мовою | Українською мовою | |
https://www.facebook.com/KhanAcademyRussian | https://www.facebook.com/KhanAcademyUkrainian | |
Vkontakte | http://vk.com/khanacademyrussian | http://vk.com/khanacademyukrainian |
https://twitter.com/KhanAcademyRuss | https://twitter.com/KhanAcademyUA |
Так що навчайтеся із задоволенням! Тому що за словами Еріка Хоффера, той, хто припиняє навчатися, готується жити у світі, якого не існує.
Якщо ви зацікавилися ідеєю онлайн освіти та бажаєте використовувати матеріали Академії Хана на своїх уроках, то на сторінці "Khan Academy у вашому класі" ви знайдете поради щодо їх впровадження в освітній процес. Якщо у вас є запитання чи пропозиції, пишіть нам на khan@schoolchampion.com.
Відео про Академію
Що таке «Академія Хана»? (The Tech Award)
Переглянути це відео з російськими субтитрами на Youtube.
Переглянути це відео з російськими субтитрами на Youtube.
Переглянути це відео з російськими субтитрами на Youtube.
А ось що кажуть учасники проекту School Champion, зайняті в партнерському проекті з Академією
Олександр Елькін:
«Khan Academy - це новаторський підхід у галузі створення і доставки освітнього контенту, який затребуваний людьми різного віку, рівня підготовки та географії проживання. З 2006 року безкоштовні навчальні відеоролики Академії були переглянуті понад 300 мільйонів разів, а всього в програмі підготовки зараз їх понад 4000 - від основ арифметики до законів термодинаміки. І ці результати Академії вражають!».
Робота над проектом: з лютого 2011.
Марина Пащенко:
«Інноваційний, альтернативний підхід в освіті, використання Інтернет-технологій, доступність навчання, велика і різностороння аудиторія, можливість зворотного зв'язку - все це робить академію Хана важливим елементом в системі світової освіти покоління майбутнього».
Робота над проектом: з листопада 2010.
Ірина Ромашкевіч:
«Мені подобається ідея Академії. Її можна назвати революційною. Лекції Хана веселі, з гумором, досить прості. Як перекладач на російську мову я пропускаю ролики Сала через себе і видаю результат, адаптований до реалій мови, на яку я перекладаю».
Робота над проектом: з листопада 2010.
Галина Вінницька:
«Академія Хана подобається мені за простоту і доступність методів викладання. Я вважаю, що непогано було б крім точних наук включити до списку предметів гуманітарні дисципліни. Буду рада і далі співпрацювати з Академією Хана».
Робота над проектом: з листопада 2010.
Анна Грінкер:
«Cама ідея того, що кожна людина, незалежно від віку і рівня знань може навчатися, сидячи за своїм ПК, нова і цікава. Те, до чого прагне Хан - це навчання без кордонів. Його ролики подумки переносять учня в іншу реальність, де матеріал доступною мовою пояснює не суворий учитель, а товариш, одноліток по той бік екрану».
Робота над проектом: з вересня 2011.
Аліна Матієнко:
«Основна мета Академії Хана - «надання високоякісної освіти кожному, скрізь». Мені подобається ідея доступної освіти, адже, на жаль, не завжди легко її здобути. Крім того, це робить інтернет для дітей більш корисним і безпечним».
Робота над проектом: з квітня 2012.
Тетяна Петренко:
«Академія Хана - це новий етап в освіті. З її допомогою школярі та студенти можуть надолужити згаяне, підвищити рівень своїх знань. Відеоролики Академії Хана можуть допомогти в роботі і вчителям. З ними навчальний процес стає більш різнобічним та ефективним».
Робота над проектом: з лютого 2012.
Стас Федоров:
«Мені подобається альтернативний підхід Салмана Хана до навчання, тому що він дає не освіту, а знання».
Робота над проектом: з жовтня 2013.
Ганна Плетньова:
«Позитивний момент в уроках «Академії Хана» полягає в тому, що якщо людина хоче більше дізнатися про ту чи іншу тему, вона може звернутися до відео знову і знову. Викладача потрібно просити пояснити досліджуваний матеріал, а людина може соромитися це зробити».
Робота над проектом: з січня 2011 по червень 2012.
Олена Розсказова:
«Сподіваюся, що «наша скорботна праця» не пропаде і наші переклади уроків Хана почнуть використовувати в українських школах. Головне, щоб ініціатива щодо їх використання йшла від вчителів».
Робота над проектом: з січня 2011 по червень 2012.
Жан Рішар Бонзу:
«Переклад - це моя робота, вона мені подобається. Все, що робить Хан, - дуже добре, тому що діти можуть безкоштовно навчатися навіть вдома, використовуючи Інтернет».
Робота над проектом: з листопада 2010 по вересень 2011.
Чжан Цзюнь, Лі Чунюй:
«Ми б могли порекомендувати уроки Академії Хана китайським школярам, тому що вони допомагають дітям зрозуміти шкільні предмети, а також сприяють формуванню наукової свідомості. Відео Салмана ненудні і різноманітні».
Робота над проектом: з січня по липень 2011.