Система шкільного менеджменту - EDUkIT стає School Champion

Історії успіху разом зі School Champion!

У 2013 році проект EDUkIT (тепер - School Champion) відзначив свій перший ювілей – 5 років тому у нашої команди народилась така ідея – створити платформу для сайтів навчальних закладів. 5 років – багато це чи мало? Звичайно, мало, адже ми і зараз відчуваємо свій проект як новий, ми не втратили до нього інтересу і розуміємо, що головні перемоги ще попереду. Але це і дуже багато, тому що вже з’явилися люди і установи, які пов’язують свій успіх з проектом EDUkIT!

Наш EDUkIT нещодавно запросив учасників проекту прийняти участь у незвичайному конкурсі. Завдання було таким: написати історію про успішне користування сайтом. Правдиву, змістовну розповідь, щоб поділитися з колегами своїм досвідом, розповісти про свої досягнення.

Всі, хто відгукнувся на наше запрошення, отримали приємні подарунки – оригінальні стікери, а для авторів перших 10 історій були підготовлені чудові записники.

Логотип БібліомістВсі учасники конкурсу, які поділились своїм успішним досвідом, отримали додаткові призи від нашого інформаційного партнера, проекту «Бібліоміст». Щиро дякуємо «Бібліомосту» за підтримку, інформаційну та «призову»!

П’ятеро переможців безкоштовно відвідали міжнародну освітню конференцію, яка проходила на Південному узбережжі Криму під час «оксамитового сезону» 2013 року. Ось вони, наші призери:

  • Ліневич Павло Казимирович (Інформаційно-методичний центр управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради, http://nv-imc.edukit.zt.ua)
  • Іванова Валентина Григорівна (Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва ЦБС Комінтернівського району м. Харкова, http://biblioteka-turgeneva.edu.kh.ua)
  • Кириченко Тетяна Олексіївна (Антрацитівська загальноосвітня школа I-II ступенів №4, http://antratsit-school4.edukit.lg.ua)
  • Мартенко Олена Олексіївна (Науково-методичний центр Броварського управління освіти, http://brovary-osvita-nmc.edukit.kiev.ua)
  • Чуян Сергій Миколайович (Березівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст. Житомирської обласної ради, http://berezivka-zhyt-internat.edukit.zt.ua)

Щиро дякуємо цим прекрасним людям і чудовим професіоналам за участь у нашому конкурсі та вітаємо їх із перемогою!

На кримській конференції учасники разом з нами відзняли відеосюжети за мотивами п’яти найцікавіших історій успіху. Команда EDUkIT підготувала сценарій для кожного автора та екранізувала його розповідь.

Ми дуже раді, що учасники відгукнулися на наше запрошення! До нас прийшло багато цікавих робіт – від учителів та керівників гуртків, вихователів дитсадків і бібліотекарів. Це справжні історії успіху, не схожі одна на одну, кожна – зі своєю «родзинкою». Деякі роботи були навіть написані віршами – от як надихає наших шановних учасників досвід по створенню сайту та робота з ним!

Не вірите? Подивіться самі! Цей вірш про платформу EDUkIT написала Колібаба Юлія Іллівна, директор Софіївського районного Будинку школяра Софіївського району Дніпропетровської області, сайт http://sof-budshkolyara.edukit.dp.ua:

Колібаба Ю.І., директор Софіївського РБШEDUkIT– платформа?
Так, так платформа!
Для успіху і прогресу,
Для радості і інтересу,
Для вчителя, для дитини,
Та й взагалі для кожної пересічної людини.
З’явилося це диво в Харкові не випадково!
Перша столиця України – вона загадкова.
Люди там мешкають – інтелектуали!
Ось тому Інтернет – платформу і «придбали»!
Тепер послуги надають безкоштовно,
На кожне питання – відповідь ґрунтовно,
Тому і процвітають,
І вже мережу по всьому світу мають!
Бажаю платформі з кожним роком зростати,
І тих, кого народили, ніколи не забувати!

Із чудових творів наших друзів ми зрозуміли, що усі вони гарно опанували більшість функцій платформи, добре розуміють, навіщо їхньому закладові потрібне представництво в інтернеті, навчилися використовувати сайт у своїй щоденній роботі. Навіть у роботі дитячого садку.

Розповідає Тябут Любов Григорівна, завідувач ясла-садку №41 «Дударик» Черкаської міської ради, сайт http://dnz41.edukit.ck.ua:
Завідувач Черкаського ДНЗ №41 Тябут Л.Г. отримує диплом«Після того, як ми почали користуватися сайтом EDUkIT, у нас з’явилась можливість взяти участь у Всеукраїнському огляді на кращий інтернет-сайт дошкільного навчального закладу, який провело Міністерство освіти і науки, молоді та спорту при інформаційній підтримці освітнього порталу ПедПРЕСА. З понад 80 дошкільних навчальних закладів з усіх регіонів України фахівці відомства обрали 19 кращих, серед них був і наш сайт, який став лауреатом цього огляду-конкурсу. А дошкільний заклад отримав цінні подарунки».

Учні Антрацитівської ЗОШ №4Директор Антрацитівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4 (сайт http://antratsit-school4.edukit.lg.ua) Кириченко Тетяна Олексіївна вважає, що:

«Ми, дорослі люди, розуміємо, що для кожної матусі і кожного батька безцінним є кожний фрагмент життя власної дитини, і саме завдяки докладним фото-звітам висвітлення кроків активності кожної дитини стає можливим! Наші фото-галереї сповнені дитячих посмішок і щасливого сяйва в очах, і це – найкращий результат!»

Кривощокова М.І., методист з ІКТ УО м. Марганець«Наша история успеха началась с выхода в свет 27 августа 2010 №1722 распоряжения Кабинета Министров Украины «Об одобрении Концепции Государственной целевой программы внедрения в учебно-воспитательный процесс общеобразовательных учебных заведений информационно-коммуникативных технологий «Сто процентов» на период до 2015 года», пише в своїй роботі Кривощокова Марія Іванівна, методист із міста Марганця Дніпропетровської області, сайт http://marganets-osvita.edukit.dp.ua.

«Уже в августе 2011 г. на областной августовской конференции управление образования презентовало министру образования Украины Д.В.Табачнику единое информационно-образовательное пространство города, в которое входило 29 сайтов учебных заведений: 8 дошкольных, 14 общеобразовательных, 7 внешкольных».

Чусов С.Е. презентує сайтЧусов Сергій Євгенович, вчитель математики та основ інформатики загальноосвітньої школи I–III ступені №20 міста Червоний Луч Луганської області підкреслює, що «важной особенностью сайта является его «двуязычность»: часть школ города у нас проводят обучение на украинском языке, часть – на русском... Мне бы хотелось, чтобы сайтом пользовалось как можно большее количество педагогов. Поэтому всем советую подписаться на RSS рассылку, чтобы не пропустить важной и нужной информации для своей работы. Сегодня я уже с трудом могу представить работу учителя информатики города без этого веб-сайта» – пише Сергій Євгенович. Він веде сайт школи http://krasnyiluch-school20.edukit.lg.ua та сайт методичного об'єднання вчителів інформатики міста http://krasnyiluch-moinf.edukit.lg.ua.

Сайт Березівської школи-інтернату«Десь рік тому виникла така проблема як заснування шкільного сайту» – розповідає Чуян Сергій Миколайович, адміністратор сайту Березівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат для дітей з вадами слуху Житомирської обласної ради, сайт http://berezivka-zhyt-internat.edukit.zt.ua.

«В школі працює 75 педагогів. Ми зіштовхнулися з тим, що маємо надзвичайно багато педагогічного матеріалу та наробок, але вони не систематизовані та постійно втрачаються або псуються на паперових носіях. Створення шкільного сайту – де планувалось розміщати пед-матеріали та архівувати шкільні події та життя школи –могло повноцінно вирішити наші труднощі».

Мартенко Олена Олексіївна, завідувач науково-методичного центру управління освіти Броварської міської ради, м. Бровари (сайт http://brovary-osvita-nmc.edukit.kiev.ua) розповідає, як сайт EDUkIT допоміг уникнути деяких труднощів, що перешкоджають іншим закладам отримати свій власний ресурс в інтернеті:

Сайт НМЦ УО м. Бровари«Сайт науково-методичного центру має багато специфічних рис, тож крім знань з інформатики, варто знати специфіку роботи НМЦ та принципи існування освітньо-інформаційного середовища в цілому, тому сайтом мав би займатися адміністратор андрагог, педагог, інформатик, що, погодьтеся, не просто… Та навіть, якщо і ці проблеми вирішити, залишається ще одна досить неприємна, що притаманна більшості платформ – наявність реклами, зміст якої, м’яко кажучи, не є доречним на освітньому сайті. Усіх цих проблем розробникам EDUkIT удалося успішно уникнути».

«Робота з сайтом є технічно простою, однак слід дуже виважено підійти до розробки структури сайту, що відповідала б меті Вашого закладу. Не забувайте, що сайт це обличчя навчального закладу і не може всю роботу виконувати тільки один відповідальний за сайт, це колективний проект, де важлива участь кожного, треба своєчасно оновлювати сайт, звикайте, що Ви адміністратор, тобто автор і поширювач інформаційного продукту, який проглядають навіть якщо Ви цього не бачите. Не бійтеся починати, не бійтеся експериментувати, пам’ятайте – нас підтримують!» - радить своїм колегам Олена Олексіївна.

Ось як розповідають про свій досвід роботи з сайтом Іванова Валентина Григорівна, директор Центральної бібліотеки ім. І.С. Тургенєва ЦБС Комінтернівського району м. Харкова (сайт http://biblioteka-turgeneva.edu.kh.ua) та Терещенко Ольга Володимирівна, її заступник:

Учні працюють з сайтом бібліотеки Тургенєва«Громада, користувачі бібліотеки можуть на сайті ознайомитися з афішею заходів, конкурсів, акцій, квестів щоб взяти в них участь, дізнатися про бібліотечні новини, переглянути віртуальні книжкові виставки, буктрейлери, відео екскурсії та мандрівки.

Ми також відслідковуємо та розміщуємо на сайті інформацію про бібліотеки району на сторінках преси та сайтах, збираємо її в розділі «ЗМІ про нас», така інформація формує позитивний імідж бібліотеки як сучасного інформаційно-культурного центру.

З EDUkIT наша мрія втілилася в життя! Ми радимо колегам, які будують сучасну бібліотеку – не зупиняйтесь на досягнутому, вірте у власні сили, осмілюйтеся відкрити нові можливості, навчайтеся новому».

Про здійснення своїх мрій пише й Тетяна Вікторівна Дубровська із Борисполя, Київської області, яка працює в Бориспільській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів «Школа лінгвістики» на посаді завідувача бібліотеки (сайт http://boryspil-lingvasch-bibl.edukit.kiev.ua). Вона розповідає, як зустрілася на виставці з командою EDUkIT, і як це знайомство їй допомогло:

Дубровська Т.В., Участь у виставці-конкурсі Інноватика«Зібралось чимало людей, мабуть ті, кого як і мене, зацікавила інформація про безкоштовний сайт. Дівчата пригостили нас цукерками і директор проекту Олександр розпочав презентацію. В той час я ще не зовсім розуміла тієї інформації з якою він нас знайомив, слухала як цікаву казочку та була впевнена що сайт легко буде зробити. Потім для на нас провели цікаву вікторину. Переможця нагородили футболкою, роздали всім сувеніри та зробили на пам'ять фотографії».

«Моя мрія здійснилась! Я дуже задоволена тим, що познайомилась з ВАМИ – командою ЕДУКІТ! ВИ МОЛОДЦІ! Завжди відповідаєте на мої запитання, надаєте допомогу, підтримуєте. А головне – робите корисну справу для освітян. Бажаю всім здоров‘я, щастя, добра, натхнення та успішної реалізації програми ЕДУКІТ!»

Шаваровська Л.В. розповідає про сайтШаваровська Лариса Миколаївна, бібліотекар Новопавлівської сільської бібліотеки (сайт http://novopavlivka-bibl.edukit.kherson.ua) розповідає, що за допомогою сайта вона змогла здійснити не тільки свої мрії, а й мрії свого сільського голови:

«Наш сільський голова каже, що кожна поважаюча себе бібліотека повинна мати свій сайт. У наш час ми повинні йти в ногу зі всім світом. Щиро дякую EDUkIT за здійснення мрії мого сільського голови».

Харченко Т.В. при роботі з сайтомХарченко Тетяна Владиславівна, бібліотекар-консультант Інтернет-Центру Прилуцької міської центральної бібліотеки ім. Л. Забашти (сайт http://pryluky-cmb.edukit.cn.ua) так розуміє значення сайту для свого закладу: «Сайт – це практично безкоштовна вітрина, на базі якої ми можемо втілювати свої ідеї, проводити акції для читачівів, демонструвати потенціал бібліотеки, одним словом – заявити про себе на весь світ. Наш сайт побачать сотні зацікавлених людей, і, що дуже важливо, без ніяких витрати на його утримання».

Дуже порадувала усіх членів жюрі конкурсу робота Павла Казимировича Ліневича, завідувача інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради, Житомирської області, сайт http://nv-imc.edukit.zt.ua:

Ліневич П.К. презентує сайт ІМЦ«Наш сайт створив ситуацію успіху не тільки нам, а й іншим педагогам Новограда-Волинського! Саме завдяки сайту до нас у червні 2012 року звернулася польська фундація «Щасливе дитинство» з пропозицією організувати участь представників навчальних закладів міста у українсько-польському проекті «Соціальна біржа молодіжних ініціатив – лідери демократичних змін». У вересні-листопаді цей проект був успішно реалізовано! Збільшення кількості користувачів нашого сайту з кожним днем зростає. А серед його відвідувачів представники не тільки України, але і Росії, Німеччини, Польщі, Молдови та інших країн. Такі контакти через сайт можуть закласти основу для розбудови наших майбутніх проекти».

Бажаємо вам ще більших успіхів, друзі! Сподіваємося, що цей конкурс надихнув вас на подальші кроки в освоєнні необмежних просторів інтернету!

Фекете О.Ю. проводить урокПідсумок нашої розповіді ми вирішили підвести словами Фекете Оксани Юріївни, вчительки математики та інформатики Дунковицької ЗОШ І-ІІ ст. Іршавського району Закарпатської області, сайт http://dunkovytsia-school.edukit.uz.ua. Вона присвятила ЕDUKITові великий вірш, який завершила справжнім акростихом:

Ех, як жаль, що ще недавно
Дружби з сайтом не було,
Успіх школи та мій власний
Красувався б на всі 100.
І, здійснивши кругосвіт,
Тепер ми маєм EDUkIT.
Кiлькiсть переглядiв: 2798

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.